Any jubilar

FINAL DE L´ANY JUBILAR

Estem arribant ja al final de l´Any Jubilar de la Misericòrdia, concretament el diumenge dia 20 de novembre, festa de Crist Rei, darrer diumenge de l´any litúrgic, a Sant Pere del Vaticà el Papa celebrarà la cloenda, mentre que a totes les diòcesis del món es farà el diumenge abans; concretament a la Catedral de Barcelona el dia 13 a les 19 hores hi haurà una eucaristia presidida pel nostre arquebisbe com a acte de clausura d´aquest Any Sant.

L´Any Jubilar de la Misericòrdia ha estat present en diverses activitats de les fetes a la nostra parròquia o a nivell arxiprestal; així, podem recordar que les dues xerrades quaresmals d´aquest any han tingut com a tema: “espiritualitat i misericòrdia”, que uns quants dies la pregària del dimarts ha estat centrada en la misericòrdia, que en les sales de catequesis hem tingut penjats cartells sobre les obres de misericòrdia: el curs passat sobre les materials i aquest, sobre les espirituals. També en el cancell de l´entrada de l´església hi ha hagut el cartell de la misericòrdia, sense oblidar que alguns fulls parroquials han tractat aquest tema. També hem posat a la vostre disposició els fulls especials sobre cadascuna de les obres de misericòrdia que ha editat la diòcesi.

I no podem oblidar l´anada a la basílica de la Mercè a nivell arxiprestal per a rebre el do de la indulgència del diumenge 17 d´abril, en la qual més de 30 feligresos de la nostra parròquia hi van participar.

Esperem que tot això i altres coses que no hem esmentat hagin donat el seu fruit, i encara que acabem aquest Any Jubilar, ara no podem deixar a un costat el tema de la misericòrdia perquè resulta central en la Bona Nova de Jesús, ja què ell ha vingut a parlar-nos i a donar testimoni de la misericòrdia del Pare. Per aquesta raó el seguirem tenint present. Així, el nou pla pastoral estarà centrat en la misericòrdia com a actitud vertebradora. De fet, s´ha programat un acte per al dissabte 19 de novembre a les 18h. a Santa Maria del Mar, al qual esteu tots convidats a assistir-hi. L´acte, que no és una eucaristia, porta per títol: “El que feu a un germà m´ho feu a mi” i estarà centrat en testimonis, la paraula de Déu i música, i pretén ser el punt se partença del nou pla pastoral.

MISA RESIDENCIA COLLBLANC

Martes a las 16h30´, en la segunda planta.

FENT CAMÍ

El grup “Fent Camí” que s´havia de reunir el divendres passat, ha hagut d´endarrerir una setmana la seva trobada que tindrà lloc aquest divendres a els 20h30´amb el mateix tema.

RETORNO DEL PADRE RAMIRO

El padre Ramiro que lleva casi dos años en El Salvador, aunque el año pasado estuvo unos meses aquí para someterse a un tratamiento quirúrgico, volverá esta semana a L´Hospitalet, parece que ahora será para quedarse definitivamente aquí.

COL·LECTA GERMANOR

Com vam anunciar el passat cap de setmana, aquest dissabte i diumenge farem la col·lecta de Germanor que té per finalitat l´autofinançament de la nostra església diocesana. Siguem generosos!

Aquesta entrada ha esta publicada en Sin categoría. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.