Comunicacions socials

JORNADA MUNDIAL DE LES COMUNICACIONS SOCIALS

El dia de l´Ascensió  del Senyor, l´Església celebra la Jornada Mundial de les comunicacions socials. Enguany porta per títol: “Silenci i Paraula: camí d´evangelització”.

Per tal d´aconseguir una bona comunicació cal que el silenci i la paraula estiguin equilibrats i s´alternin. En el silenci podem conèixer-nos millor a nosaltres mateixos, pensar com expressar-nos i acollir les paraules de l´altre. Quan parlem hem d´intentar que los nostres paraules s´ajustin al que volem expressar i que tinguin en compte a la persona que tenim al davant.

Gran part de la comunicació actual està orientada per preguntes a la recerca de respostes. Davant el gran allau d´informació que podem rebre avui dia, sobretot a través d´internet i de les xarxes socials, el silenci ens permet discernir què és el que realment val la pena llegir, escoltar, tenir en compte.

L´evangelització pot arribar també a través d´aquests mitjans. Un cristià quan es comunica amb altres persones a través d´aquests mitjans pot dir moltes coses, unes d´intrascendents però d´altres poden ser importants, poden traspuar la seva fe, el missatge de Jesús, etc. Tot això a títol personal. Després a títol de grup, de moviment o realitat eclesial cadascun d´ells pot tenir una pàgina web, un blog, etc, a través del qual l´Evangeli i les seves implicacions es poden posar a l´abast de tothom qui hi accedeixi.

Els qui estem ficats en aquest món hem d´aprofitar aquests mitjans que trenquen les barreres de les distàncies en un moment i que faciliten el que ens diu l´evangeli d´avui: “Prediqueu a tothom la Bona Nova de l´Evangeli”.

En sintonia amb tot això des d’aquest curs funciona aquest blog: una manera fàcil de que la nostra parròquia es faci present en el món de les comunicacions.

 PRIMERAS COMUNIONES

El pasado sábado recibieron por primera vez a Jesús en la Eucaristía los niños y niñas: Noelia Cabanilla González, Marc Calvo Sans, Sergio y Ricardo Piñol Duarte, Ainoa Vitalia Cuello Montero, Jordi Balaguer Zafra, Nahomí Fernández Pizarro, César Miguel Loja Tusa, Ángela Nicolau Cano, Jheyson Arnés Olivera, Ana Rabinal Vázquez, Nicolle Triviño Marin, Arlet Patricia Valenzuela.

 BODA

El dissabte varen casar-se a la nostra parròquia en Francisco José Castro Hermosel i Ariana Muñoz López, els felicitem de tot cor.

 BAUTIZOS

El domingo recibieron el sacramento del bautismo: María Visart Llobera, Raúl Frit Moral, Gerard Barón Navarro y los hermanos Natalia y Ángel Martínez Álvarez. ¡Enhorabuena!

 REUNIÓ COLLA JOVE

El divendres a les 21h30´ per tractar el tema dels avis.

 EXCURSIÓN A CARDONA

El sábado 16 de junio la parroquia hará una excursión a Cardona, la población donde murió nuestro San Ramón. El precio es de 42€. En las mesitas de la salida encontraréis unos folletos informativos. Para inscribirse hay que apuntarse en el despacho parroquial y el último día para hacerlo es el miércoles 6 de junio.

Aquesta entrada ha esta publicada en Sin categoría. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.